Utgående Byggnader: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Boefst (diskussion | bidrag) |
Boefst (diskussion | bidrag) |
||
Rad 91: | Rad 91: | ||
|Pariserhjulet är i stan. Igen! Det svänger så snabbt att besökare släpper alla typer av olika saker från sin hytt. | |Pariserhjulet är i stan. Igen! Det svänger så snabbt att besökare släpper alla typer av olika saker från sin hytt. | ||
|Producerar olika besvärjelser och resurser | |Producerar olika besvärjelser och resurser | ||
|50<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Generic_Arcane_Ferris_Wheel1.png|100px|Mystiskt pariserhjul]] | |||
|2x3 | |||
|Vem säger att trollkarlarna inte har tid att ha roligt! Hjulet snurrar så snabbt att alla möjliga material för tillverkning kan hittas på marken runt omkring. | |||
|[[File:Spell_Fragment.png|30px|Besvärjelsefragment]] '''eller''' [[File:Booster.png|30px|Tidsbooster 30m]]'''eller'''[[File:Combining_Catalyst_1.png|30px|Kombinationskatalysator]] '''or''' [[File:SipofClarity.png|30px]] | |||
|50<br>dagar | |50<br>dagar | ||
|- | |- |
Versionen från 2 maj 2022 kl. 23.44
Utgående Byggnader
Några evenemangspriser har stor kraft, men denna kraft varar bara under en begränsad tid. Vi kallar dessa typer av belöningar Utgående Byggnader. När boosten från denna byggnad har gått ut kan du behålla den i staden, den ger då fortfarande en liten fördel.
För att se en större bild, klicka på byggnadernas bilder.