Utgående Byggnader: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Boefst (diskussion | bidrag) |
Boefst (diskussion | bidrag) |
||
Rad 170: | Rad 170: | ||
|[[File: Add_training_cluster_size.png|Ökad rekryteringsstorlek med 1 per total vapenkammarnivå]] | |[[File: Add_training_cluster_size.png|Ökad rekryteringsstorlek med 1 per total vapenkammarnivå]] | ||
|60<br>dagar | |60<br>dagar | ||
|- | |||
|[[File:A_Evt_December_XXII_Cryomana1_1_0012.png|100px|Cryomana]] | |||
|2x2 | |||
|This genious invention keeps Mana fresh for much longer. Unfortunately, the effect ends when the Chromafrost melts. | |||
|[[File:ManaDecay.png|Reduces Mana Decay]] 5% | |||
|60<br>days | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_December_XXII_Cryoseeds1_1_0012.png|100px|Cryoseeds]] | |||
|2x2 | |||
|This marvellous freezer keeps Seeds fresh for much longer. Unfortunately, the effect ends when the Chromafrost melts. | |||
|[[File:SeedDecay.png|Reduces Divine Seeds Decay]] 5% | |||
|60<br>days | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_December_XXII_Cryonurium1_0012.png|100px|Cryonurium]] | |||
|2x2 | |||
|This incredible place keeps Unurium fresh for much longer. Unfortunately, the effect ends when the Chromafrost melts. | |||
|[[File:Unurium_decay.png|Reduces Unurium Decay]] 5% | |||
|60<br>days | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versionen från 14 december 2022 kl. 12.20
Utgående Byggnader
Några evenemangspriser har stor kraft, men denna kraft varar bara under en begränsad tid. Vi kallar dessa typer av belöningar Utgående Byggnader. När boosten från denna byggnad har gått ut kan du behålla den i staden, den ger då fortfarande en liten fördel.
För att se en större bild, klicka på byggnadernas bilder.