Magisk verkstad: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Boefst (diskussion | bidrag) |
Boefst (diskussion | bidrag) |
||
Rad 167: | Rad 167: | ||
|[[File:field_small.png|Size]] | |[[File:field_small.png|Size]] | ||
|[[File:Population small elves.png|Population]] | |[[File:Population small elves.png|Population]] | ||
|[[File: | |[[File:Culture_icon_elves.png|Culture]] | ||
|[[File:time_small.png|Construction Time]] | |[[File:time_small.png|Construction Time]] | ||
|[[File:Premium_small.png|Diamonds]] | |[[File:Premium_small.png|Diamonds]] | ||
Rad 298: | Rad 289: | ||
|1 or 320 | |1 or 320 | ||
|7.300/h | |7.300/h | ||
|- | |||
|14 [[File:Ch14.png|For this level on you will need to research the Evolved Workshops in Chapter 14]] | |||
|4x6 | |||
|5.600 | |||
|3.100 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 or 320 | |||
|8.100/h | |||
|} | |} | ||
Versionen från 10 februari 2019 kl. 06.59
Magiska verkstäder
Magiska verkstäder ger mer förnödenheter än vanliga verkstäder.
Uppgradera
Du kan först uppgradera efter att du forskat fram avancerade spanare i det nya kapitlet.
Ritningar
Ritningar är sällsynta speciella föremål som endast kan fås genom turneringar. De behövs för att uppgradera magisk verkstad och magisk bostad utan premiumkostnad (diamanter) så länge som du är i rätt kapitel (har forskat fram uppgraderingen enligt tabellen nedan).
Du kan se hur många ritningar du har genom att hålla musen över ritningsikonen när du uppgraderar en magisk byggnad eller genom att öppna resursöversikten uppe i huvudmenyn /överkant. Besök Spelöversikt sidan för mer information
Alvernas magiska versktad
Människornas magiska verkstad
Byggnadsnivåer
Alverna
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | Nivå 12 | Nivå 13 | - | - | |
Tryck på bilden för att se en större bild |
Människorna
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | Nivå 12 | Nivå 13 | - | - | |
Tryck på byggnaden för att se en större bild. |