Utgående Byggnader: Skillnad mellan sidversioner
Boefst (diskussion | bidrag) |
Gose (diskussion | bidrag) |
||
(42 mellanliggande sidversioner av 2 användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
===Utgående Byggnader=== | |||
Några evenemangspriser har stor kraft, men denna kraft varar bara under en begränsad tid. Vi kallar dessa typer av belöningar Utgående Byggnader. När boosten från denna byggnad har gått ut kan du behålla den i staden, den ger då fortfarande en liten fördel. | Några evenemangspriser har stor kraft, men denna kraft varar bara under en begränsad tid. Vi kallar dessa typer av belöningar Utgående Byggnader. När boosten från denna byggnad har gått ut kan du behålla den i staden, den ger då fortfarande en liten fördel. | ||
För att se en större bild, klicka på byggnadernas bilder. | För att se en större bild, klicka på byggnadernas bilder. | ||
=== Kategori utgående byggnader === | |||
==== Militära utgående byggnader ==== | |||
Bland Militära utgående byggnader hittar du den mest varierande typen av utgående byggnader, allt beror på dina omedelbara behov. | |||
'''Kom ihåg:''' Förmånerna är tillfälliga så se till att du får ut det mesta av dem! | |||
Alla utgående förmåner är kumulativa, vilket innebär att du kan använda flera utgående byggnader samtidigt för att få ut det mesta av deras kraft! | |||
{| style="text-align: center" | {| style="text-align: center" | ||
Rad 12: | Rad 21: | ||
|colspan="1"|Beskrivning | |colspan="1"|Beskrivning | ||
|colspan="1"|Fördelar | |colspan="1"|Fördelar | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Varaktighet | ||
|- | |- | ||
|[[File:Unit_Upgrade_a.png|80px| | |[[File:Unit_Upgrade_a.png|80px|Enhetsuppgradering]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
|Ger 25% mer Liv till alla dina enheter, | |Ger 25% mer Liv till alla dina enheter, flera bonusar kan användas samtidigt. | ||
|[[File:Aw_hitpoints.png| | |[[File:Aw_hitpoints.png|Ökar enheternas hälsa]] +25% | ||
[[File:Culture.png|24px]] | [[File:Culture.png|24px|Kultur]] | ||
|5 | |5 dagar | ||
|- | |- | ||
|[[File:Mage_multiplier_a.png|80px| | |[[File:Mage_multiplier_a.png|80px|Magisk multiplikator]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
|Ger 50% mer Skada till alla dina magi-enheter, | |Ger 50% mer Skada till alla dina magi-enheter, flera bonusar kan användas samtidigt. | ||
|[[File:mage.png| | |[[File:mage.png|Ökar magikernas attackstyrka]] +50% | ||
[[File:Culture.png|24px]] | [[File:Culture.png|24px|Kultur]] | ||
|5 | |5 dagar | ||
|- | |- | ||
|[[File:Light_range_boost_a.png|80px| | |[[File:Light_range_boost_a.png|80px|Upplyst lätt distans]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
|Ger 50% mer Skada till alla dina lätta avstånds-enheter, | |Ger 50% mer Skada till alla dina lätta avstånds-enheter, flera bonusar kan användas samtidigt. | ||
|[[File:Short_ranged.png| | |[[File:Short_ranged.png|Ökar lättdistansenheternas attackstyrka]] +50% | ||
[[File:Culture.png|24px]] | [[File:Culture.png|24px|Kultur]] | ||
|5 | |5 dagar | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Expiring_DwarvenArmorer.png|100px| | |[[File:A_Evt_Expiring_LightMelee_Boost1_1.png|80px|Lätt närstridsmonument]] | ||
|2x2 | |||
|Ger 75% mer Skada till alla dina lätta närstridsenheter, flera bonusar kan användas samtidigt. | |||
|[[File:light_melee.png|Ökar lätta närstridsenheters attackstyrka]] +75% | |||
[[File:Culture.png|24px]] | |||
|5 dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Expiring_HeavyMelee_Boost1_1.png|80px|Tung närstridshelgedom]] | |||
|2x2 | |||
|Ger 75% mer Skada till alla dina Tunga närstridsenheter, flera bonusar kan användas samtidigt. | |||
|[[File:heavy_melee.png|Ökar tunga närstridsenheters attackstyrka]] +75% | |||
[[File:Culture.png|24px]] | |||
|5 dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Expiring_HeavyRanged_Boost1_1.png|80px|Tung distansenhetsförstärkare]] | |||
|2x2 | |||
|Ger 50% mer Skada till alla dina Tunga distansenheter, flera bonusar kan användas samtidigt. | |||
|[[File:long_ranged.png|Ökar tunga distansenheters attackstyrka]] +50% | |||
[[File:Culture.png|24px]] | |||
|5 dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Expiring_DwarvenArmorer.png|100px|Dvärgisk vapensmed]] | |||
|2x3 | |2x3 | ||
|En gammal Dvärgisk smed använder eldkraften för att smida speciella vapen och visa all sin kraft.<br>Ger 50% mer Liv till alla dina enheter. | |En gammal Dvärgisk smed använder eldkraften för att smida speciella vapen och visa all sin kraft.<br>Ger 50% mer Liv till alla dina enheter. | ||
|[[File:Aw_hitpoints.png| | |[[File:Aw_hitpoints.png|Ökar enheternas hälsa]] +50% | ||
[[File:Culture.png|24px]] | [[File:Culture.png|24px|Kultur]] | ||
|5 | |5 dagar | ||
|- | |||
|[[File:A_Evt_May_XXII_Decorative_Flower_D1.png|100px|Trädgårdsstenar]] | |||
|1x1 | |||
|De här stenarna används inte bara för att dekorera trädgårdar, utan även för att slipa svärd och yxor. När de här fälten blommar ökar de antalet trupper som tränas för varje vapenkammarnivå din stad har. | |||
|[[File: Add_training_cluster_size.png|Ökad rekryteringsstorlek med 1 per total vapenkammarnivå]] | |||
|60<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Easter_XXII_Ludibria_Ventis.png|100px|Ludibria Ventis]] | |||
|3x2 | |||
|En pensionerad skapelse från Simia Sapiens. Den som dricker av vattnet känner ljuset i sitt hjärta och klarar alla svårigheter.<br>Ger en procent av enheter varje gång du samlar in dem från Baracken, Övningsfältet och Legosoldatlägret. | |||
|[[File:Barracks_boosted.png|25px|Öka insamling av enheter]] +28% | |||
[[File:Culture.png|24px|Kultur]] | |||
|10 dagar | |||
|- | |||
|[[File:Evt_March_2023_Easter_Daily_2x3.png|center|100px|Signum Mentis]] | |||
|2x3 | |||
|Signum mentis tillverkas av finaste dvärgkoppar. Som en symbol för kraft och uthållighet stärker den soldater och ökar deras träningskapacitet en stund. | |||
|[[File:Armory_training_size.png|Öka antalet trupper som kan tränas åt gången]] +100% | |||
[[File:Culture.png|24px]] | |||
|10 dagar | |||
|- | |||
|colspan="5" style="font-size:12px;text-align:center;"|Tryck på varje byggnad för att se en större bild. | |||
|} | |} | ||
==== Speciella utgående byggnader ==== | |||
Bland Speciella utgående byggnader hittar du den mest varierande typen av utgående byggnader, allt beror på dina omedelbara behov. | |||
'''Kom ihåg:''' Förmånerna är tillfälliga så se till att du får ut det mesta av dem! | |||
{| style="text-align: center" | {| style="text-align: center" | ||
Rad 53: | Rad 109: | ||
|colspan="1"|Beskrivning | |colspan="1"|Beskrivning | ||
|colspan="1"|Fördelar | |colspan="1"|Fördelar | ||
|colspan="1"| | |colspan="1"|Varaktighet | ||
|- | |- | ||
|[[File:WhishingWell.png|80px| | |[[File:WhishingWell.png|80px|Önskebrunn]] | ||
|3x3 | |3x3 | ||
|En mystisk gammal brunn, förtrollad av skönhet och kraft. Legenden säger att den ger önskningar till de lyckliga. Du har chansen att vinna Diamanter, Varor, Mynt eller Förnödenheter. | |En mystisk gammal brunn, förtrollad av skönhet och kraft. Legenden säger att den ger önskningar till de lyckliga. Du har chansen att vinna Diamanter, Varor, Mynt eller Förnödenheter. | ||
|Slumpmässig Belöning | |Slumpmässig Belöning | ||
|100 dagar | |100<br>dagar | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Expiring_PortalBoost1_1_0000.png|100px| | |[[File:A_Evt_Expiring_PortalBoost1_1_0000.png|100px|Handelsutpost]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
|En utpost för den Blommande Handelssällskapet: producerar en portalförtjänst-förtrollning. Den här byggnaden hjälper dig att klara dig igenom | |En utpost för den Blommande Handelssällskapet: producerar en portalförtjänst-förtrollning. Den här byggnaden hjälper dig att klara dig igenom bosättningskapitel snabbare genom att fylla på ditt kapitelspecifika lager för varor. Tillverkar Myntregn för kapitel 1-5. | ||
|Portalförtjänst 5% [[File:PortalProfit.png|30px| | |Portalförtjänst 5% [[File:PortalProfit.png|30px|Portalförtjänst]]<br>eller<br>Myntregn 10%<br>var 48e timme<br>(för spelare i kapitel 1-5) | ||
|50<br>dagar | |50<br>dagar | ||
|- | |- | ||
|[[File:Event_aut_2x2_03.png|100px| | |[[File:Event_aut_2x2_03.png|100px|Uråldrigt kunskapsmonument]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
|En mystisk gammal utgrävning. En magisk gyllene boll roterar, kontrollerad av okända krafter. Denna sällsynta byggnad producerar den Uråldrig Kunskapsförtrollningen. | |En mystisk gammal utgrävning. En magisk gyllene boll roterar, kontrollerad av okända krafter. Denna sällsynta byggnad producerar den Uråldrig Kunskapsförtrollningen. | ||
|Ger en Uråldrig Kunskaps 3 Instans | |Ger en Uråldrig Kunskaps 3 Instans var 48e timme | ||
|100<br>dagar | |100<br>dagar | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Expiring_RefundTech1_1_0000.png|100px| | |[[File:A_Evt_Expiring_RefundTech1_1_0000.png|100px|Vagnbibliotek]] | ||
|2x1 | |2x1 | ||
|Vandrande trollkarlar erbjuder en källa till kunskap för varje nyfiket sinne i Elvenar | |Vandrande trollkarlar erbjuder en källa till kunskap för varje nyfiket sinne i Elvenar | ||
|Ger 1 Kunskapspoäng | |Ger 1 Kunskapspoäng var 24e timme | ||
|100<br>dagar | |100<br>dagar | ||
|- | |- | ||
|[[File:Event_Ferris_XIX.png|100px| | |[[File:Event_Ferris_XIX.png|100px|Pariserhjul deluxe]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
|Pariserhjulet är i stan. Igen! Det svänger så snabbt att besökare släpper alla typer av olika saker från sin hytt. | |Pariserhjulet är i stan. Igen! Det svänger så snabbt att besökare släpper alla typer av olika saker från sin hytt. | ||
Rad 85: | Rad 141: | ||
|50<br>dagar | |50<br>dagar | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Expiring_TradingStation.png|100px| | |[[File:A_Evt_Generic_Arcane_Ferris_Wheel1.png|100px|Mystiskt pariserhjul]] | ||
|2x3 | |||
|Vem säger att trollkarlarna inte har tid att ha roligt! Hjulet snurrar så snabbt att alla möjliga material för tillverkning kan hittas på marken runt omkring. | |||
|[[File:Spell_Fragment.png|30px|Besvärjelsefragment]] '''eller''' [[File:Booster.png|30px|Tidsbooster 30m]]'''eller'''[[File:Combining_Catalyst_1.png|30px|Kombinationskatalysator]] '''eller''' [[File:SipofClarity.png|30px|Klarhetsdryck]] | |||
|50<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Expiring_TradingStation.png|100px|Handelsstation]] | |||
|4x2 | |4x2 | ||
|Denna humla är tvilling med Blommande Handelssällskapet. Det är en ny avkoppling för din befolkning och humlan hjälper dig varannan dag. | |Denna humla är tvilling med Blommande Handelssällskapet. Det är en ny avkoppling för din befolkning och humlan hjälper dig varannan dag. | ||
|Portalförtjänst 10% [[File:PortalProfit.png|30px| | |Portalförtjänst 10% [[File:PortalProfit.png|30px|Portalförtjänst]]<br>eller<br>Myntregn 20% var 48e timme | ||
|50<br>dagar | |50<br>dagar | ||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_Djinn.png|100px| | |[[File:A_Evt_Djinn.png|100px|Ande]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
|När du utforskar Evighetens Spira hittar du en gammal och nyfiken lampa. När du gnider lampan visas en Ande! Han bor i din stad, bygger sin egen plats och erbjuder dig en önskan var 12:e timme. Du har en chans att vinna Diamanter, Instanser och Kunskapspoäng. | |När du utforskar Evighetens Spira hittar du en gammal och nyfiken lampa. När du gnider lampan visas en Ande! Han bor i din stad, bygger sin egen plats och erbjuder dig en önskan var 12:e timme. Du har en chans att vinna Diamanter, Instanser och Kunskapspoäng. | ||
Rad 97: | Rad 159: | ||
|100<br>dagar | |100<br>dagar | ||
|- | |- | ||
|[[File:WinterMagic_Expiring_ElvenadeSC.png|100px| | |[[File:WinterMagic_Expiring_ElvenadeSC.png|100px|Vagn med alvonadingredienser]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
|Alla älskar vår Alvonad. Denna Vagn med alvonadingredienser ger dig även portalförtjänst | |Alla älskar vår Alvonad. Denna Vagn med alvonadingredienser ger dig även en portalförtjänst var 4:e dag. | ||
|Portalförtjänst 10% [[File:PortalProfit.png|30px| | |Portalförtjänst 10% [[File:PortalProfit.png|30px|Portalförtjänst]]<br>eller myntregn 15% | ||
|50<br>dagar | |50<br>dagar | ||
|- | |||
|[[File:GodessofWishes_2x2.png|80px|Önskningarnas gudinna]] | |||
|2x2 | |||
| Det sägs att den här gamla statyn uppfyller ens önskningar om man ber vid den. Stenen spricker dock lite för varje förverkligad bön, för inget varar för evigt! Du har en chans att vinna Diamanter, Kunskapspoäng, Varor, Förnödenheter och Guldmynt. | |||
|Slumpmässig belöning | |||
|30<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_July_XXII_Savory_Bites.png|80px|Smakfulla bitar]] | |||
|3x2 | |||
|Elvenars berömda husdjursrestaurang är öppen för affärer igen! Begränsat utbud av utsökt husdjursmat gör en lång väntekö oundviklig. Produktionsupphämtning var 45:e timme. | |||
|[[File:Pet_food_small.png|Husdjursmat]]<br> var 45:e timme | |||
|10 dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_October_XXII_Lost_Outpost.png|80px|center|Förlorad utpost]] | |||
|2x3 | |||
|En gammal utpost tillhörande spiran, som gick förlorad i träsket för länge sen. Samla in produktion efter 50 timmar. | |||
|[[File:SpectralStone.png|25px|Spöksten]] <br>efter 50 timmar. | |||
|50 timmar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_May_XXII_Decorative_Flower_A1.png|100px|Röda begoniafält]] | |||
|1x1 | |||
|Röda begonior är handlarnas favoritblommor. När de blommar ökar de mängden varor som finns i grossisterbjudanden. | |||
|[[File:Trader_small.png|Förbättrade grossisterbjudanden]] +10% | |||
|60<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_May_XXII_Decorative_Flower_F1.png|100px|Blåa begoniafält]] | |||
|1x1 | |||
|Blå begonior är de bästa gåvorna till dina vänner och grannar. När de blommar gör de här blommorna att grannhjälp på kulturbyggnader varar längre. | |||
|[[File:NHlongrime.png|30px|Förlänger varaktigheten av grannhjälp på kulturbyggnader]] +5% | |||
|60<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_May_XXII_Decorative_Flower_E1.png|100px|Rött amaryllisfält]] | |||
|1x1 | |||
|Röd amaryllis avslöjar hantverkarens passion för att skapa varor. När de blommar får de här blommorna magisk tillverkning-förtrollningar att vara längre. | |||
|[[File:Spell_good_production_boost_1.png|30px|Förlänger Magisk tillverknings varaktighet]] +3% | |||
|60<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_May_XXII_Decorative_Flower_B1.png|100px|Gult amaryllisfält]] | |||
|1x1 | |||
|De gula amaryllisarnas energiska färger motiverar alla verkstadens hantverkare. När de blommar får blommorna provisionens kraft-förtrollningar att vara längre. | |||
|[[File:Spell_supply_production_boost_1_bonus.png|Förlänger Provisionens krafts varaktighet]] +3% | |||
|60<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_May_XXII_Decorative_Flower_C1.png|100px|Blått amaryllisfält]] | |||
|1x1 | |||
|Blå amaryllis används alltid som dekorationer på fester och möten på grund av deras lugnande egenskaper. När de blommar får de här blommorna förtrollad begåvning-förtrollningar att vara längre. | |||
|[[File:Spell_neighborly_help_boost_1.png|30px|Förlänger Förtrollad begåvnings varaktighet]] +3% | |||
|60<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_December_XXII_Cryomana1_1_0012.png|100px|Cryomana]] | |||
|2x2 | |||
|En genialisk uppfinning som håller mana färsk mycket längre. Tyvärr upphör effekten när lysfrosten smälter. | |||
|[[File:ManaDecay.png|Reducerar Mana-förfall]] 5% | |||
|60<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_December_XXII_Cryoseeds1_1_0012.png|100px|Cryoseeds]] | |||
|2x2 | |||
|En otrolig frys som håller frön färska mycket längre. Tyvärr upphör effekten när lysfrosten smälter. | |||
|[[File:SeedDecay.png|Reducerar Gudomliga frö-förfall]] 5% | |||
|60<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_December_XXII_Cryonurium1_0012.png|100px|Cryonurium]] | |||
|2x2 | |||
|En otrolig plats som håller unurium färskt mycket längre. Tyvärr upphör effekten när lysfrosten smälter. | |||
|[[File:Unurium_decay.png|Reducerar Unurium-förfall]] 5% | |||
|60<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_January_XXIII_Mana_Rune1_1_0012.png|80px|Manaruna]] | |||
|1x2 | |||
|Endast ett fåtal trollkarlar kan läsa den här märkliga runan. Ökar manaproduktionen i din stad tillfälligt. | |||
|[[File:Mana_Boost.png|30px|Ökar manaproduktionen]] 70% | |||
|15<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Exp_May_XXIII_SteelInfused_Fungi.png|100px|Stålfylld svamp]] | |||
|1x1 | |||
|En grupp med röda svampar som växer bland stål och marmor i marken, vilket ger en unik smak i maträtter. | |||
|[[File:Gds1.png|Boosta produktionen av Basvaror]] 5% | |||
|30<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Exp_May_XXIII_Crystal_Caps.png|100px|Kristallsvampar]] | |||
|1x1 | |||
|En liten men vacker grupp med silkeslena svampar med blåa kristaller, vilket verkligen skapar en kontrast till den omgivande miljön. | |||
|[[File:Gds2.png|Boosta produktionen av Förädlade varor]] 5% | |||
|30<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Exp_May_XXIII_Mystic_Mycology.png|100px|Mystisk mykologi]] | |||
|1x1 | |||
|En grupp med lila svampar med magiska egenskaper. Används för att skapa kraftfulla elixir, magipulver och juveler. | |||
|[[File:Gds3.png|Boosta produktionen av Dyrbara varor]] 5% | |||
|30<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Exp_Merge_Dwarvengame_XXIII_Queens_Idol.png|100px|Drottningens idol]] | |||
|2x2 | |||
|Idolen är ett eko av den vördnadsvärda drottningens arv och utstrålar lycka och välstånd. Märkligt nog får besökare oväntade mynt, som på ett mystiskt sätt dyker upp i närheten av idolen. | |||
|[[File:coinboost.png|Boostar myntproduktion]] 60% | |||
|25<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Exp_Shuffle_Postal_XXIII_Glacial_Blossom1_1.png|100px|Glaciärblomman]] | |||
|1x1 | |||
|Den kristallina skönheten hos Glaciärblomman ökar effekten av förtrollningen "Provisionens kraft". | |||
|[[File:Spell_supply_production_boost_1_bonus.png|Ökar provisionens krafts effekt]] 10% | |||
|45<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Exp_Shuffle_Postal_XXIII_Gleaming_Blocks1_1.png|100px|Glänsande block]] | |||
|1x1 | |||
|Dessa utsökta genomskinliga block ökar effekten av förtrollningen "Magisk tillverkning". | |||
|[[File:Spell2boost3.png|Ökar magisk tillverkning effekt]] 7.5% | |||
|45<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Exp_Shuffle_Postal_XXIII_Glittering_Baubles1_1.png|100px|Glittrande småsaker]] | |||
|1x1 | |||
|Dessa naturligt formade småsaker ökar effekten av förtrollningen "Förtrollad begåvning". | |||
|[[File:Spell_Ensorcelled_Endowment_boost.png|Ökar förtrollad begåvning effekt]] 0.75% | |||
|45<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Exp_Tile_Amuni_XXIV_Perfect_Planning_Solutions1_1.png|center|100px|Perfekta planeringslösningar]] | |||
|3x2 | |||
|Mästare Menes enastående förmåga att översätta flera skript samtidigt ökar effektiviteten för alla hans kunder. | |||
|[[File:GR6bst.png|Bosättnings produktionsbonus]] 140% | |||
|20<br>dagar | |||
|- | |||
|[[File:Die_of_Fortune.png|80px|Lyckans tärning]] | |||
|2x3 | |||
|Tärningen förtrollades av en busig trollkarl och håller livet runt brunnen fullt av härliga överraskningar och enstaka irritationsmoment. Produktionsupphämtning var 12:e timme. | |||
|Slumpmässig<br>belöning | |||
|30<br>dagar | |||
|- | |||
|colspan="5" style="font-size:12px;text-align:center;"|Tryck på varje byggnad för att se en större bild. | |||
|} | |} |
Nuvarande version från 28 juli 2024 kl. 07.12
Utgående Byggnader
Några evenemangspriser har stor kraft, men denna kraft varar bara under en begränsad tid. Vi kallar dessa typer av belöningar Utgående Byggnader. När boosten från denna byggnad har gått ut kan du behålla den i staden, den ger då fortfarande en liten fördel.
För att se en större bild, klicka på byggnadernas bilder.
Kategori utgående byggnader
Militära utgående byggnader
Bland Militära utgående byggnader hittar du den mest varierande typen av utgående byggnader, allt beror på dina omedelbara behov.
Kom ihåg: Förmånerna är tillfälliga så se till att du får ut det mesta av dem!
Alla utgående förmåner är kumulativa, vilket innebär att du kan använda flera utgående byggnader samtidigt för att få ut det mesta av deras kraft!
Speciella utgående byggnader
Bland Speciella utgående byggnader hittar du den mest varierande typen av utgående byggnader, allt beror på dina omedelbara behov.
Kom ihåg: Förmånerna är tillfälliga så se till att du får ut det mesta av dem!