Magisk bostad: Skillnad mellan sidversioner
Boefst (diskussion | bidrag) |
Boefst (diskussion | bidrag) |
||
Rad 339: | Rad 339: | ||
|14.634/h | |14.634/h | ||
|20h 30m | |20h 30m | ||
|- | |||
|15 [[File:Ch15.png|For this level on you will need to research the Elvenar Technology Residences in Chapter 15]] | |||
|5x3 | |||
|2.404 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 or 300 | |||
|8.100 | |||
|15.348/h | |||
|21h 30m | |||
|} | |} | ||
Versionen från 20 oktober 2019 kl. 13.44
Magiska bostäder
Magiska bostäder ger mer invånare och mynt än vanliga bostäder.
Uppgradera
En uppgradering är möjlig efter att ha forskat på Avancerade Spanare i ett nytt kapitel (upp till Elementarer) eller den vanliga Bostadens uppgraderingsteknik (från Amuni och framåt).
Ritningar
Ritningar är sällsynta speciella föremål som endast kan fås genom turneringar. De behövs för att uppgradera magisk verkstad och magisk bostad utan premiumkostnad (diamanter) så länge som du är i rätt kapitel (har forskat fram uppgraderingen enligt tabellen nedan).
Du kan se hur många ritningar du har genom att hålla musen över ritningsikonen när du uppgraderar en magisk byggnad eller genom att öppna resursöversikten uppe i huvudmenyn /överkant. Besök Spelöversikt sidan för mer information
Alvernas magiska bostäder
Människornas magiska bostäder
Byggnadsnivåer
Alver
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | Nivå 12 | Nivå 13 | Nivå 14 | - | |
Tryck på bilderna för att göra dem större |
Människor
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | Nivå 12 | Nivå 13 | Nivå 14 | - | |
Tryck på bilderna för att göra dem större |