Magisk bostad: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Rad 259: | Rad 259: | ||
|9.151/h | |9.151/h | ||
|16h 30m | |16h 30m | ||
|- | |||
|11 [[File:Ch11.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 11]] | |||
|3x5 | |||
|1.040 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 or 320 | |||
|3.800 | |||
|10.171/h | |||
|17h 30m | |||
|} | |} | ||
Versionen från 24 oktober 2017 kl. 09.25
Magiska bostäder
Magiska bostäder ger mer invånare och mynt än vanliga bostäder.
Uppgradera
Du kan först uppgradera efter att du forskat fram avancerade spanare i det nya kapitlet.
Ritningar
Ritningar är sällsynta speciella föremål som endast kan fås genom turneringar. De behövs för att uppgradera magisk verkstad och magisk bostad utan premiumkostnad (diamanter) så länge som du är i rätt kapitel (har forskat fram uppgraderingen enligt tabellen nedan).
Du kan se hur många ritningar du har genom att hålla musen över ritningsikonen när du uppgraderar en magisk byggnad eller genom att öppna resursöversikten uppe i huvudmenyn /överkant. Besök Spelöversikt sidan för mer information
Alvernas magiska bostäder
Människornas magiska bostäder
Byggnadsnivåer
Alver
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Tryck på bilden för att se en större bild. |
Människor
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Tryck på bilden för att se en större bild. |