Magisk bostad: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Rad 149: | Rad 149: | ||
|colspan="1"|Kostnad uppgradering | |colspan="1"|Kostnad uppgradering | ||
|colspan="3"|Fördelar | |colspan="3"|Fördelar | ||
|- | |||
|Level | |||
|colspan="3"|Requirements | |||
|colspan="1"|Costs New | |||
|colspan="1"|Costs Upgrade | |||
|colspan="3"|Benefits | |||
|- | |- | ||
|[[File:Level small.png|Level]] | |[[File:Level small.png|Level]] | ||
Rad 155: | Rad 161: | ||
|[[File:time_small.png|Construction Time]] | |[[File:time_small.png|Construction Time]] | ||
|[[File:Premium_small.png|Diamonds]] | |[[File:Premium_small.png|Diamonds]] | ||
|[[File:Premium_small.png|Diamonds]] | |[[File:blueprintIcon.png|20px]] or [[File:Premium_small.png|Diamonds]] | ||
|[[File:Population small humans.png|Additional Population]] | |[[File:Population small humans.png|Additional Population]] | ||
|[[File:coin_small.png|Coins Production/h]]/h | |[[File:coin_small.png|Coins Production/h]]/h | ||
Rad 163: | Rad 169: | ||
|2x2 | |2x2 | ||
|9 | |9 | ||
| | |10sec | ||
|290 | |290 | ||
| | | | ||
|80 | |80 | ||
| | |295/h | ||
|7h 48m | |7h 48m | ||
|- | |- | ||
|2 [[File:Ch2.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 2]] | |2 [[File:Ch2.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 2]] | ||
| | |3x2 | ||
|48 | |48 | ||
|10sec | |10sec | ||
|320 | |320 | ||
|320 | |1 or 320 | ||
|170 | |170 | ||
| | |720/h | ||
|9h 45m | |9h 45m | ||
|- | |- | ||
Rad 185: | Rad 191: | ||
|10sec | |10sec | ||
|330 | |330 | ||
|320 | |1 or 320 | ||
|250 | |250 | ||
|1. | |1.044/h | ||
|5h 51m | |5h 51m | ||
|- | |- | ||
Rad 195: | Rad 201: | ||
|10sec | |10sec | ||
|690 | |690 | ||
|320 | |1 or 320 | ||
|720 | |720 | ||
|2. | |2.190/h | ||
|13h 39m | |13h 39m | ||
|- | |- | ||
Rad 205: | Rad 211: | ||
|10sec | |10sec | ||
|870 | |870 | ||
|320 | |1 or 320 | ||
|940 | |940 | ||
|2. | |2.608/h | ||
|14h 57m | |14h 57m | ||
|- | |- | ||
Rad 215: | Rad 221: | ||
|10sec | |10sec | ||
|890 | |890 | ||
|320 | |1 or 320 | ||
|980 | |980 | ||
|3. | |3.360/h | ||
|16h 15m | |16h 15m | ||
|- | |- | ||
Rad 225: | Rad 231: | ||
|10sec | |10sec | ||
|990 | |990 | ||
|320 | |1 or 320 | ||
|1.180 | |1.180 | ||
|3. | |3.629/h | ||
|17h 33m | |17h 33m | ||
|- | |- | ||
Rad 235: | Rad 241: | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|320 | |1 or 320 | ||
|1.710 | |1.710 | ||
| | |5.931/h | ||
|18h 51m | |18h 51m | ||
|- | |- | ||
Rad 245: | Rad 251: | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|320 | |1 or 320 | ||
|2.100 | |2.100 | ||
| | |6.580/h | ||
|20h 9m | |20h 9m | ||
|- | |- | ||
Rad 255: | Rad 261: | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
|320 | |1 or 320 | ||
|3.100 | |3.100 | ||
|9.151/h | |9.151/h |
Versionen från 24 oktober 2017 kl. 09.43
Magiska bostäder
Magiska bostäder ger mer invånare och mynt än vanliga bostäder.
Uppgradera
Du kan först uppgradera efter att du forskat fram avancerade spanare i det nya kapitlet.
Ritningar
Ritningar är sällsynta speciella föremål som endast kan fås genom turneringar. De behövs för att uppgradera magisk verkstad och magisk bostad utan premiumkostnad (diamanter) så länge som du är i rätt kapitel (har forskat fram uppgraderingen enligt tabellen nedan).
Du kan se hur många ritningar du har genom att hålla musen över ritningsikonen när du uppgraderar en magisk byggnad eller genom att öppna resursöversikten uppe i huvudmenyn /överkant. Besök Spelöversikt sidan för mer information
Alvernas magiska bostäder
Människornas magiska bostäder
Byggnadsnivåer
Alver
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | - | - | - | - | |
Press on each building level to see a bigger image. |
Människor
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | - | - | - | - | |
Press on each building level to see a bigger image. |