Magisk bostad: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Rad 31: | Rad 31: | ||
|1 [[File:Ch1.png|You can build this level after the Tutorial]] | |1 [[File:Ch1.png|You can build this level after the Tutorial]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
| | |0 | ||
|10 sec | |10 sec | ||
|290 | |290 | ||
Rad 37: | Rad 37: | ||
|80 | |80 | ||
|295/h | |295/h | ||
| | |6h | ||
|- | |- | ||
|2 [[File:Ch2.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 2]] | |2 [[File:Ch2.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 2]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
| | |48 | ||
|10sec | |10sec | ||
|320 | |320 | ||
Rad 47: | Rad 47: | ||
|170 | |170 | ||
|720/h | |720/h | ||
| | |7h30m | ||
|- | |- | ||
|3 [[File:Ch3.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 3]] | |3 [[File:Ch3.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 3]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
| | |66 | ||
|10sec | |10sec | ||
|330 | |330 | ||
Rad 57: | Rad 57: | ||
|250 | |250 | ||
|1.044/h | |1.044/h | ||
| | |9h | ||
|- | |- | ||
|4 [[File:Ch4.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 4]] | |4 [[File:Ch4.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 4]] | ||
|3x3 | |3x3 | ||
| | |126 | ||
|10sec | |10sec | ||
|560 | |560 | ||
Rad 67: | Rad 67: | ||
|540 | |540 | ||
|2.190/h | |2.190/h | ||
| | |10h 30m | ||
|- | |- | ||
|5 [[File:Ch5.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 5]] | |5 [[File:Ch5.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 5]] | ||
|3x3 | |3x3 | ||
| | |145 | ||
|10sec | |10sec | ||
|690 | |690 | ||
Rad 77: | Rad 77: | ||
|700 | |700 | ||
|2.608/h | |2.608/h | ||
| | |11h 30m | ||
|- | |- | ||
|6 [[File:Ch6.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 6]] | |6 [[File:Ch6.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 6]] | ||
|2x4 | |2x4 | ||
| | |200 | ||
|10sec | |10sec | ||
|750 | |750 | ||
Rad 87: | Rad 87: | ||
|780 | |780 | ||
|3.360/h | |3.360/h | ||
| | |12h 30m | ||
|- | |- | ||
|7 [[File:Ch7.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 7]] | |7 [[File:Ch7.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 7]] | ||
|2x4 | |2x4 | ||
| | |240 | ||
|10sec | |10sec | ||
|870 | |870 | ||
Rad 97: | Rad 97: | ||
|940 | |940 | ||
|3.629/h | |3.629/h | ||
| | |13h 30m | ||
|- | |- | ||
|8 [[File:Ch8.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 8]] | |8 [[File:Ch8.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 8]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
| | |450 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
Rad 107: | Rad 107: | ||
|1.710 | |1.710 | ||
|5.931/h | |5.931/h | ||
| | |14h 30m | ||
|- | |- | ||
|9 [[File:Ch9.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 9]] | |9 [[File:Ch9.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 9]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
| | |550 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
Rad 117: | Rad 117: | ||
|2.100 | |2.100 | ||
|6.580/h | |6.580/h | ||
| | |15h 30m | ||
|- | |- | ||
|10 [[File:Ch10.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 10]] | |10 [[File:Ch10.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 10]] | ||
|3x5 | |3x5 | ||
| | |850 | ||
|10sec | |10sec | ||
|1.400 | |1.400 | ||
Rad 138: | Rad 138: | ||
|10.171/h | |10.171/h | ||
|17h 30m | |17h 30m | ||
|- | |||
|12 [[File:Ch12.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 12]] | |||
|4x4 | |||
|1.350 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 or 320 | |||
|4.900 | |||
|12.432/h | |||
|18h 30m | |||
|} | |} | ||
Versionen från 8 februari 2018 kl. 10.19
Magiska bostäder
Magiska bostäder ger mer invånare och mynt än vanliga bostäder.
Uppgradera
Du kan först uppgradera efter att du forskat fram avancerade spanare i det nya kapitlet.
Ritningar
Ritningar är sällsynta speciella föremål som endast kan fås genom turneringar. De behövs för att uppgradera magisk verkstad och magisk bostad utan premiumkostnad (diamanter) så länge som du är i rätt kapitel (har forskat fram uppgraderingen enligt tabellen nedan).
Du kan se hur många ritningar du har genom att hålla musen över ritningsikonen när du uppgraderar en magisk byggnad eller genom att öppna resursöversikten uppe i huvudmenyn /överkant. Besök Spelöversikt sidan för mer information
Alvernas magiska bostäder
Människornas magiska bostäder
Byggnadsnivåer
Alver
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | - | - | - | - | |
Press on each building level to see a bigger image. |
Människor
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | - | - | - | - | |
Press on each building level to see a bigger image. |