Magisk verkstad: Skillnad mellan sidversioner
Boefst (diskussion | bidrag) |
Gaiona (diskussion | bidrag) |
||
(8 mellanliggande sidversioner av 2 användare visas inte) | |||
Rad 16: | Rad 16: | ||
{| style="text-align: center; white-space: nowrap" | {| style="text-align: center; white-space: nowrap" | ||
!colspan=" | !colspan="11"|Information Alvernas magiska verkstad (nivå 1 till 20) | ||
|- | |- | ||
|Nivå | |Nivå | ||
Rad 22: | Rad 22: | ||
|colspan="1"|Kostnad<br>ny | |colspan="1"|Kostnad<br>ny | ||
|colspan="1"|Kostnad<br>uppgradering | |colspan="1"|Kostnad<br>uppgradering | ||
|colspan=" | |colspan="2"|Fördelar | ||
|- | |- | ||
|[[File:Level small.png|Nivå]] | |[[File:Level small.png|Nivå]] | ||
Rad 31: | Rad 31: | ||
|[[File:Premium_small.png|Diamanter]] | |[[File:Premium_small.png|Diamanter]] | ||
|[[File:blueprintIcon.png|20px|Ritning]] eller [[File:Premium_small.png|Diamanter]] | |[[File:blueprintIcon.png|20px|Ritning]] eller [[File:Premium_small.png|Diamanter]] | ||
|[[File:supply_small.png| | |colspan="2"|[[File:supply_small.png|Förnödenheter]]Produktion | ||
|- | |- | ||
|1 | |1 [[File:Ch1.png|Du kan bygga den här nivån efter den inledande handledningen!]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
|40 | |40 | ||
Rad 40: | Rad 40: | ||
|290 | |290 | ||
| | | | ||
|141/h | |colspan="2"|141/h | ||
|- | |- | ||
|2 | |2 [[File:Ch2.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel II]] | ||
|3x2 | |3x2 | ||
|103 | |103 | ||
Rad 49: | Rad 49: | ||
|320 | |320 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|370/h | |colspan="2"|370/h | ||
|- | |- | ||
|3 | |3 [[File:Ch3.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel III]] | ||
|3x2 | |3x2 | ||
|152 | |152 | ||
Rad 58: | Rad 58: | ||
|320 | |320 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|520/h | |colspan="2"|520/h | ||
|- | |- | ||
|4 | |4 [[File:Ch4.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel IV]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
|430 | |430 | ||
Rad 67: | Rad 67: | ||
|590 | |590 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|1 310/h | |colspan="2"|1 310/h | ||
|- | |- | ||
|5 | |5 [[File:Ch5.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel V]] | ||
|4x3 | |4x3 | ||
|540 | |540 | ||
Rad 76: | Rad 76: | ||
|630 | |630 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|1 490/h | |colspan="2"|1 490/h | ||
|- | |- | ||
|6 | |6 [[File:Ch6.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel VI]] | ||
|5x3 | |5x3 | ||
|830 | |830 | ||
Rad 85: | Rad 85: | ||
|850 | |850 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|2 100/h | |colspan="2"|2 100/h | ||
|- | |- | ||
|7 | |7 [[File:Ch7.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel VII]] | ||
|3x6 | |3x6 | ||
|1 120 | |1 120 | ||
Rad 94: | Rad 94: | ||
|1 120 | |1 120 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|2 800/h | |colspan="2"|2 800/h | ||
|- | |- | ||
|8 | |8 [[File:Ch8.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel VIII]] | ||
|3x6 | |3x6 | ||
|1 320 | |1 320 | ||
Rad 103: | Rad 103: | ||
|1 270 | |1 270 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|3 100/h | |colspan="2"|3 100/h | ||
|- | |- | ||
|9 | |9 [[File:Ch9.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel IX]] | ||
|4x5 | |4x5 | ||
|1 800 | |1 800 | ||
Rad 112: | Rad 112: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|3 900/h | |colspan="2"|3 900/h | ||
|- | |- | ||
|10 | |10 [[File:Ch10.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel X]] | ||
|4x5 | |4x5 | ||
|2 200 | |2 200 | ||
Rad 121: | Rad 121: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|4 300/h | |colspan="2"|4 300/h | ||
|- | |- | ||
|11 | |11 [[File:Ch11.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel XI]] | ||
|3x7 | |3x7 | ||
|2 800 | |2 800 | ||
Rad 130: | Rad 130: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|5 100/h | |colspan="2"|5 100/h | ||
|- | |- | ||
|12 | |12 [[File:Ch12.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel XII]] | ||
|3x7 | |3x7 | ||
|3 400 | |3 400 | ||
Rad 139: | Rad 139: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|5 700/h | |colspan="2"|5 700/h | ||
|- | |- | ||
|13 | |13 [[File:Ch13.png|För den här nivån måste du forska fram Arkeologi i kapitel XIII]] | ||
|4x6 | |4x6 | ||
|4 700 | |4 700 | ||
Rad 148: | Rad 148: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|7 300/h | |colspan="2"|7 300/h | ||
|- | |- | ||
|14 | |14 [[File:Ch14.png|För den här nivån måste du forska fram Centralöarnas hamn i kapitel XIV]] | ||
|4x6 | |4x6 | ||
|5 600 | |5 600 | ||
Rad 157: | Rad 157: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|8 100/h | |colspan="2"|8 100/h | ||
|- | |- | ||
|15 | |15 [[File:Ch15.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel XV]] | ||
|5x5 | |5x5 | ||
|7 568 | |7 568 | ||
Rad 166: | Rad 166: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|23 k/h | |colspan="2"|23 k/h | ||
|- | |- | ||
|16 | |16 [[File:Ch16.png|25px|För den här nivån måste du forska fram Senat i kapitel XVI]] | ||
|5x6 | |5x6 | ||
|11 | |11 653 | ||
|8 307 | |8 307 | ||
|10 s | |10 s | ||
|2 000 | |2 000 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|33,5 k/h | |colspan="2"|33,5 k/h | ||
|- | |- | ||
|17 [[File:Ch17.png|Du behöver forska fram Avancerad marknadsplats | |17 [[File:Ch17.png|Du behöver forska fram Avancerad marknadsplats 4i kapitel XVII för denna nivå.]] | ||
|6x5 | |6x5 | ||
|14 k | |14,8 k | ||
|10 k | |10,2 k | ||
|10 s | |10 s | ||
|2 000 | |2 000 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|43 k/h | |colspan="2"|43 k/h | ||
|- | |- | ||
|18 [[File:Ch18.png|Du behöver forska fram Dimensionernas port i kapitel XVIII för denna nivå.]] | |18 [[File:Ch18.png|Du behöver forska fram Dimensionernas port i kapitel XVIII för denna nivå.]] | ||
|5x6 | |5x6 | ||
|17 k | |17,4 k | ||
|12 k | |12,4 k | ||
|10 s | |10 s | ||
|2 000 | |2 000 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|50 k/h | |colspan="2"|50 k/h | ||
|- | |- | ||
|19 [[File:Ch19.png|För den här nivån måste du forska fram Rustade verkstäder i kapitel | |19 [[File:Ch19.png|För den här nivån måste du forska fram Rustade verkstäder i kapitel XIX.]] | ||
|5x6 | |5x6 | ||
| | |24 k | ||
| | |15 k | ||
|10 s | |10 s | ||
|2 000 | |2 000 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|63 | |colspan="2"|63 k/h | ||
|- | |- | ||
|20 [[File:Ch20.png|För den här nivån måste du forska fram avancerade spejare kapitel | |20 [[File:Ch20.png|För den här nivån måste du forska fram avancerade spejare kapitel XX]] | ||
|7x4 | |7x4 | ||
| | |29 k | ||
|17 k | |||
|10 s | |||
|2 000 | |2 000 | ||
| | |1 eller 300 | ||
|colspan="2"|74 k/h | |||
|- | |||
!colspan="11"|Information Alvernas magiska verkstad (nivå 21 och upp) | |||
|- | |||
|Nivå | |||
|colspan="4"|Krav | |||
|colspan="1"|Kostnad<br>ny | |||
|colspan="1"|Kostnad<br>uppgradering | |||
|colspan="2"|Fördelar | |||
|- | |||
|[[File:Level small.png|Nivå]] | |||
|[[File:field_small.png|Storlek]] | |||
|[[File:Population small elves.png|Befolkning]] | |||
|[[File:Culture_icon_elves.png|Kultur]] | |||
|[[File:time_small.png|Byggtid]] | |||
|[[File:Premium_small.png|Diamanter]] | |||
|[[File:blueprintIcon.png|20px|Ritning]] eller [[File:Premium_small.png|Diamanter]] | |||
|[[File:Prosperity.png|25px|Välstånd]] | |||
|[[File:supply_small.png|Förnödenheter]]Produktion | |||
|- | |||
|21 [[File:Ch21.png|För den här nivån måste du forska fram välståndsstadshus i kapitel XXI]] | |||
|7x4 | |||
|33 k | |||
|20 k | |||
|10 s | |||
|2 000 | |2 000 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
| | |120 | ||
|92 k/h | |||
|- | |||
|} | |} | ||
====Människornas magiska verkstad==== | ====Människornas magiska verkstad==== | ||
{| style="text-align: center; white-space: nowrap" | {| style="text-align: center; white-space: nowrap" | ||
!colspan=" | !colspan="11"|Information Människornas magiska verkstad (nivå 1 till 20) | ||
|- | |- | ||
|Nivå | |Nivå | ||
Rad 222: | Rad 251: | ||
|colspan="1"|Kostnad<br>ny | |colspan="1"|Kostnad<br>ny | ||
|colspan="1"|Kostnad<br>uppgradering | |colspan="1"|Kostnad<br>uppgradering | ||
|colspan=" | |colspan="2"|Fördelar | ||
|- | |- | ||
|[[File:Level small.png|Nivå]] | |[[File:Level small.png|Nivå]] | ||
|[[File:field_small.png|Storlek]] | |[[File:field_small.png|Storlek]] | ||
|[[File:Population small | |[[File:Population small humans.png|Befolkning]] | ||
|[[File: | |[[File:Culture_icon.png|Kultur]] | ||
|[[File:time_small.png|Byggtid]] | |[[File:time_small.png|Byggtid]] | ||
|[[File:Premium_small.png|Diamanter]] | |[[File:Premium_small.png|Diamanter]] | ||
|[[File:blueprintIcon.png|20px|Ritning]] eller [[File:Premium_small.png|Diamanter]] | |[[File:blueprintIcon.png|20px|Ritning]] eller [[File:Premium_small.png|Diamanter]] | ||
|[[File:supply_small.png| | |colspan="2"|[[File:supply_small.png|Förnödenheter]]Produktion | ||
|- | |- | ||
|1 | |1 [[File:Ch1.png|Du kan bygga den här nivån efter den inledande handledningen!]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
|40 | |40 | ||
Rad 240: | Rad 269: | ||
|290 | |290 | ||
| | | | ||
|141/h | |colspan="2"|141/h | ||
|- | |- | ||
|2 | |2 [[File:Ch2.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel II]] | ||
|2x2 | |2x2 | ||
|68 | |68 | ||
Rad 249: | Rad 278: | ||
|320 | |320 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|250/h | |colspan="2"|250/h | ||
|- | |- | ||
|3 | |3 [[File:Ch3.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel III]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
|152 | |152 | ||
Rad 258: | Rad 287: | ||
|350 | |350 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|520/h | |colspan="2"|520/h | ||
|- | |- | ||
|4 | |4 [[File:Ch4.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel IV]] | ||
|3x4 | |3x4 | ||
|430 | |430 | ||
Rad 267: | Rad 296: | ||
|590 | |590 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|1 310/h | |colspan="2"|1 310/h | ||
|- | |- | ||
|5 | |5 [[File:Ch5.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel V]] | ||
|3x4 | |3x4 | ||
|540 | |540 | ||
Rad 276: | Rad 305: | ||
|630 | |630 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|1 490/h | |colspan="2"|1 490/h | ||
|- | |- | ||
|6 | |6 [[File:Ch6.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel VI]] | ||
|3x5 | |3x5 | ||
|830 | |830 | ||
Rad 285: | Rad 314: | ||
|850 | |850 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|2 100/h | |colspan="2"|2 100/h | ||
|- | |- | ||
|7 | |7 [[File:Ch7.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel VII]]] | ||
|6x3 | |6x3 | ||
|1 120 | |1 120 | ||
Rad 294: | Rad 323: | ||
|1 120 | |1 120 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|2 800/h | |colspan="2"|2 800/h | ||
|- | |- | ||
|8 | |8 [[File:Ch8.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel VIII]] | ||
|6x3 | |6x3 | ||
|1 320 | |1 320 | ||
Rad 303: | Rad 332: | ||
|1 270 | |1 270 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|3 100/h | |colspan="2"|3 100/h | ||
|- | |- | ||
|9 | |9 [[File:Ch9.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel IX]] | ||
|4x5 | |4x5 | ||
|1 800 | |1 800 | ||
Rad 312: | Rad 341: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|3 900/h | |colspan="2"|3 900/h | ||
|- | |- | ||
|10 | |10 [[File:Ch10.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel X]] | ||
|4x5 | |4x5 | ||
|2 200 | |2 200 | ||
Rad 321: | Rad 350: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|4 300/h | |colspan="2"|4 300/h | ||
|- | |- | ||
|11 | |11 [[File:Ch11.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel XI]] | ||
|3x7 | |3x7 | ||
|2 800 | |2 800 | ||
Rad 330: | Rad 359: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|5 100/h | |colspan="2"|5 100/h | ||
|- | |- | ||
|12 | |12 [[File:Ch12.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel XII]] | ||
|3x7 | |3x7 | ||
|3 400 | |3 400 | ||
Rad 339: | Rad 368: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|5 700/h | |colspan="2"|5 700/h | ||
|- | |- | ||
|13 | |13 [[File:Ch13.png|För den här nivån måste du forska fram Arkeologi i kapitel XIII]] | ||
|4x6 | |4x6 | ||
|4 700 | |4 700 | ||
Rad 348: | Rad 377: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|7 300/h | |colspan="2"|7 300/h | ||
|- | |- | ||
|14 | |14 [[File:Ch14.png|För den här nivån måste du forska fram Centralöarnas hamn i kapitel XIV]] | ||
|4x6 | |4x6 | ||
|5 600 | |5 600 | ||
Rad 357: | Rad 386: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|8 100/h | |colspan="2"|8 100/h | ||
|- | |- | ||
|15 | |15 [[File:Ch15.png|För den här nivån måste du forska fram Avancerade spanare i kapitel XV]] | ||
|5x5 | |5x5 | ||
|7 568 | |7 568 | ||
Rad 366: | Rad 395: | ||
|1 400 | |1 400 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|23 k/h | |colspan="2"|23 k/h | ||
|- | |- | ||
|16 | |16 [[File:Ch16.png|25px|För den här nivån måste du forska fram Senat i kapitel XVI]] | ||
|5x6 | |5x6 | ||
|11 | |11 653 | ||
|8 307 | |8 307 | ||
|10 s | |10 s | ||
|2 000 | |2 000 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|33,5 k/h | |colspan="2"|33,5 k/h | ||
|- | |- | ||
|17 [[File:Ch17.png|Du behöver forska fram Avancerad marknadsplats | |17 [[File:Ch17.png|Du behöver forska fram Avancerad marknadsplats 4i kapitel XVII för denna nivå.]] | ||
|6x5 | |6x5 | ||
|14 k | |14,8 k | ||
|10 k | |10,2 k | ||
|10 s | |10 s | ||
|2 000 | |2 000 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|43 k/h | |colspan="2"|43 k/h | ||
|- | |- | ||
|18 [[File:Ch18.png|Du behöver forska fram Dimensionernas port i kapitel XVIII för denna nivå.]] | |18 [[File:Ch18.png|Du behöver forska fram Dimensionernas port i kapitel XVIII för denna nivå.]] | ||
|5x6 | |5x6 | ||
|17 k | |17,4 k | ||
|12 k | |12,4 k | ||
|10 s | |10 s | ||
|2 000 | |2 000 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|50 k/h | |colspan="2"|50 k/h | ||
|- | |- | ||
|19 [[File:Ch19.png|För den här nivån måste du forska fram Rustade verkstäder i kapitel | |19 [[File:Ch19.png|För den här nivån måste du forska fram Rustade verkstäder i kapitel XIX.]] | ||
|5x6 | |5x6 | ||
| | |24 k | ||
| | |15 k | ||
|10 s | |10 s | ||
|2 000 | |2 000 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
|63 | |colspan="2"|63 k/h | ||
|- | |- | ||
|20 [[File:Ch20.png|För den här nivån måste du forska fram avancerade spejare kapitel | |20 [[File:Ch20.png|För den här nivån måste du forska fram avancerade spejare kapitel XX]] | ||
|7x4 | |7x4 | ||
| | |29 k | ||
|17 k | |||
|10 s | |||
|2 000 | |2 000 | ||
| | |1 eller 300 | ||
|colspan="2"|74 k/h | |||
|- | |||
!colspan="11"|Information Människornas magiska verkstad (nivå 21 och upp) | |||
|- | |||
|Nivå | |||
|colspan="4"|Krav | |||
|colspan="1"|Kostnad<br>ny | |||
|colspan="1"|Kostnad<br>uppgradering | |||
|colspan="2"|Fördelar | |||
|- | |||
|[[File:Level small.png|Nivå]] | |||
|[[File:field_small.png|Storlek]] | |||
|[[File:Population small humans.png|Befolkning]] | |||
|[[File:Culture_icon.png|Kultur]] | |||
|[[File:time_small.png|Byggtid]] | |||
|[[File:Premium_small.png|Diamanter]] | |||
|[[File:blueprintIcon.png|20px|Ritning]] eller [[File:Premium_small.png|Diamanter]] | |||
|[[File:Prosperity.png|25px|Välstånd]] | |||
|[[File:supply_small.png|Förnödenheter]]Produktion | |||
|- | |||
|21 [[File:Ch21.png|För den här nivån måste du forska fram välståndsstadshus i kapitel XXI]] | |||
|7x4 | |||
|33 k | |||
|20 k | |||
|10 s | |||
|2 000 | |2 000 | ||
|1 eller 300 | |1 eller 300 | ||
| | |120 | ||
|92 k/h | |||
|- | |||
|} | |} | ||
Rad 464: | Rad 522: | ||
|[[File:P_Elves_Premium_Workshop_19_0000.png|120px]] | |[[File:P_Elves_Premium_Workshop_19_0000.png|120px]] | ||
|[[File:P_Elves_Premium_Workshop_20_0000.png|120px]] | |[[File:P_Elves_Premium_Workshop_20_0000.png|120px]] | ||
|- | |||
!Nivå 21 | |||
! | |||
! | |||
! | |||
! | |||
|- | |||
|[[File:P_Elves_Premium_Workshop_21.png|120px]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
!colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Tryck på bilden för att se en större bild | !colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Tryck på bilden för att se en större bild | ||
Rad 517: | Rad 587: | ||
|[[File:P_Humans_Premium_Workshop_19_0000.png|120px]] | |[[File:P_Humans_Premium_Workshop_19_0000.png|120px]] | ||
|[[File:P_Humans_Premium_Workshop_20_0000.png|120px]] | |[[File:P_Humans_Premium_Workshop_20_0000.png|120px]] | ||
|- | |||
!Nivå 21 | |||
! | |||
! | |||
! | |||
! | |||
|- | |||
|[[File:P_Humans_Premium_Workshop_21.png|120px]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
!colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Tryck på byggnaden för att se en större bild. | !colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Tryck på byggnaden för att se en större bild. | ||
|} | |} |
Nuvarande version från 22 augusti 2023 kl. 19.18
Magiska verkstäder
Magiska verkstäder är en kraftfull version av vanliga verkstäder. De ger en större mängd av dessa resurser:
- Förnödenheter .
- Välstånd (Från Kapitel XXI - Den vallorianska legenden och framåt).
Uppgradera
En uppgradering är möjlig efter att du forskat fram Avancerade Spanare i ett nytt kapitel (upp till Elementarer) eller när du forskat fram den vanliga Bostadens uppgraderingsteknik (från Amuni och framåt).
Ritningar
Ritningar är sällsynta speciella föremål som endast kan fås genom turneringar. De behövs för att uppgradera magisk verkstad och magisk bostad utan premiumkostnad (diamanter) så länge som du är i rätt kapitel (har forskat fram uppgraderingen enligt tabellen nedan).
Du kan se hur många ritningar du har genom att hålla musen över ritningsikonen när du uppgraderar en magisk byggnad eller genom att öppna resursöversikten uppe i huvudmenyn /överkant. Besök Spelöversikt sidan för mer information
Alvernas magiska verkstad
Notera: Värden över 10000 skrivs med ändelsen k och värden över 1000000 med ändelsen M, ex talet 13000 skrivs som 13 k, 13800 som 13,8 k, 2200000 som 2,2 M och 22000000 som 22 M