Magisk verkstad: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
|||
Rad 9: | Rad 9: | ||
====Alvernas magiska versktad==== | ====Alvernas magiska versktad==== | ||
{| style="text-align: center" | |||
!colspan="9"|Information | |||
|- | |||
|Nivå | |||
|colspan="3"|Krav | |||
|colspan="1"|Kostnad ny | |||
|colspan="1"|Kostnad uppgradering | |||
|colspan="3"|Fördelar | |||
|- | |||
|[[File:Level small.png|Level]] | |||
|[[File:field_small.png|Size]] | |||
|[[File:Population small elves.png|Population]] | |||
|[[File:culture_icon.png|Culture]] | |||
|[[File:time_small.png|Construction Time]] | |||
|[[File:Premium_small.png|Diamonds]] | |||
|[[File:blueprintIcon.png|20px]] or [[File:Premium_small.png|Diamonds]] | |||
|[[File:supply_small.png|Supplies]]Production | |||
|- | |||
|1 [[File:Ch1.png|You can build this level after the Tutorial]] | |||
|2x2 | |||
|40 | |||
|9 | |||
|10sec | |||
|290 | |||
| | |||
|141/h | |||
|- | |||
|2 [[File:Ch2.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 2]] | |||
|2x2 | |||
|68 | |||
|36 | |||
|10sec | |||
|320 | |||
|1 or 320 | |||
|250/h | |||
|- | |||
|3 [[File:Ch3.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 3]] | |||
|2x3 | |||
|152 | |||
|75 | |||
|10sec | |||
|350 | |||
|1 or 320 | |||
|520/h | |||
|- | |||
|4 [[File:Ch4.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 4]] | |||
|3x4 | |||
|430 | |||
|189 | |||
|10sec | |||
|590 | |||
|1 or 320 | |||
|1.310/h | |||
|- | |||
|5 [[File:Ch5.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 5]] | |||
|3x4 | |||
|540 | |||
|210 | |||
|10sec | |||
|630 | |||
|1 or 320 | |||
|1.490/h | |||
|- | |||
|6 [[File:Ch6.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 6]] | |||
|3x5 | |||
|830 | |||
|370 | |||
|10sec | |||
|850 | |||
|1 or 320 | |||
|2.100/h | |||
|- | |||
|7 [[File:Ch7.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 7]] | |||
|6x3 | |||
|1.120 | |||
|560 | |||
|10sec | |||
|1.120 | |||
|1 or 320 | |||
|2.800/h | |||
|- | |||
|8 [[File:Ch8.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 8]] | |||
|6x3 | |||
|1.320 | |||
|690 | |||
|10sec | |||
|1.270 | |||
|1 or 320 | |||
|3.100/h | |||
|- | |||
|9 [[File:Ch9.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 9]] | |||
|4x5 | |||
|1.800 | |||
|940 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 or 320 | |||
|3.900/h | |||
|- | |||
|10 [[File:Ch10.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 10]] | |||
|4x5 | |||
|2.200 | |||
|1.170 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 or 320 | |||
|4.300/h | |||
|- | |||
|11 [[File:Ch11.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 11]] | |||
|3x7 | |||
|2.800 | |||
|1.500 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 or 320 | |||
|5.100/h | |||
|- | |||
|12 [[File:Ch12.png|For this level on you will need to research the Advanced Scouts in Chapter 12]] | |||
|3x7 | |||
|3.400 | |||
|1.840 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 or 320 | |||
|5.700/h | |||
|} | |||
====Människornas magiska verkstad==== | |||
{| style="text-align: center" | {| style="text-align: center" | ||
!colspan="9"|Information | !colspan="9"|Information |
Versionen från 8 februari 2018 kl. 10.31
Magiska verkstäder
Magiska verkstäder ger mer förnödenheter än vanliga verkstäder.
Uppgradera
Du kan först uppgradera efter att du forskat fram avancerade spanare i det nya kapitlet.
Ritningar
Ritningar är sällsynta speciella föremål som endast kan fås genom turneringar. De behövs för att uppgradera magisk verkstad och magisk bostad utan premiumkostnad (diamanter) så länge som du är i rätt kapitel (har forskat fram uppgraderingen enligt tabellen nedan).
Du kan se hur många ritningar du har genom att hålla musen över ritningsikonen när du uppgraderar en magisk byggnad eller genom att öppna resursöversikten uppe i huvudmenyn /överkant. Besök Spelöversikt sidan för mer information
Alvernas magiska versktad
Människornas magiska verkstad
Byggnadsnivåer
Alverna
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | Nivå 12 | - | - | - | |
Tryck på bilden för att se en större bild |
Människorna
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | Nivå 12 | - | - | - | |
Tryck på byggnaden för att se en större bild. |