Magisk verkstad: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Rad 154: | Rad 154: | ||
|colspan="1"|Kostnad uppgradering | |colspan="1"|Kostnad uppgradering | ||
|colspan="3"|Fördelar | |colspan="3"|Fördelar | ||
|- | |||
|[[File:Level small.png|Level]] | |||
|[[File:field_small.png|Size]] | |||
|[[File:Population small elves.png|Population]] | |||
|[[File:culture_icon.png|Culture]] | |||
|[[File:time_small.png|Construction Time]] | |||
|[[File:Premium_small.png|Diamonds]] | |||
|[[File:blueprintIcon.png|20px]] or [[File:Premium_small.png|Diamonds]] | |||
|[[File:supply_small.png|Supplies]]Production | |||
|- | |- | ||
|[[File:Level small.png|Level]] | |[[File:Level small.png|Level]] | ||
Rad 271: | Rad 280: | ||
|1 or 320 | |1 or 320 | ||
|5.700/h | |5.700/h | ||
|- | |||
|13 [[File:Ch13.png|For this level on you will need to research the Archaeology in Chapter 13]] | |||
|4x6 | |||
|4.700 | |||
|2.500 | |||
|10sec | |||
|1.400 | |||
|1 or 320 | |||
|7.300/h | |||
|} | |} | ||
Versionen från 13 augusti 2018 kl. 21.52
Magiska verkstäder
Magiska verkstäder ger mer förnödenheter än vanliga verkstäder.
Uppgradera
Du kan först uppgradera efter att du forskat fram avancerade spanare i det nya kapitlet.
Ritningar
Ritningar är sällsynta speciella föremål som kan fås genom turneringar. De behövs för att uppgradera magisk verkstad och magisk bostad utan premiumkostnad (diamanter) så länge som du är i rätt kapitel (har forskat fram uppgraderingen enligt tabellen nedan).
Du kan se hur många ritningar du har genom att hålla musen över ritningsikonen när du uppgraderar en byggnad eller genom resursöversikten uppe i mitten av skärmen.
Alvernas magiska versktad
Människornas magiska verkstad
Byggnadsnivåer
Alverna
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | Nivå 12 | - | - | - | |
Tryck på bilden för att se en större bild |
Människorna
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | Nivå 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | Nivå 9 | Nivå 10 | |
Nivå 11 | Nivå 12 | - | - | - | |
Tryck på byggnaden för att se en större bild. |