Utgående Byggnader: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Boefst (diskussion | bidrag) |
Boefst (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 102: | Rad 102: | ||
|Portalförtjänst 10% [[File:PortalProfit.png|30px|Portal Profit Spell]]<br>eller myntregn 15% | |Portalförtjänst 10% [[File:PortalProfit.png|30px|Portal Profit Spell]]<br>eller myntregn 15% | ||
|50<br>dagar | |50<br>dagar | ||
|- | |||
|[[File:GodessofWishes_2x2.png|80px|Goddess of Wishes]] | |||
|2x2 | |||
| Det sägs att den här gamla statyn uppfyller ens önskningar om man ber vid den. Stenen spricker dock lite för varje förverkligad bön, för inget varar för evigt! Du har en chans att vinna Diamanter, Kunskapspoäng, Varor, Förnödenheter och Guldmynt. | |||
|Slumpmässig belöning | |||
|30 dagar | |||
|} | |} |
Versionen från 29 november 2020 kl. 10.34
Utgående Byggnader
Några evenemangspriser har stor kraft, men denna kraft varar bara under en begränsad tid. Vi kallar dessa typer av belöningar Utgående Byggnader. När boosten från denna byggnad har gått ut kan du behålla den i staden, den ger då fortfarande en liten fördel.
För att se en större bild, klicka på byggnadernas bilder.