Utgående Byggnader: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Boefst (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Boefst (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 38: | Rad 38: | ||
|[[File:A_Evt_Expiring_DwarvenArmorer.png|100px|Dvärgisk vapensmed]] | |[[File:A_Evt_Expiring_DwarvenArmorer.png|100px|Dvärgisk vapensmed]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
|En gammal Dvärgisk smed använder eldkraften för att smida speciella vapen och visa all sin kraft.<br>Ger 50% mer Liv till alla dina enheter. | |En gammal Dvärgisk smed använder eldkraften för att smida speciella vapen och visa all sin kraft.<br>Ger 50% mer Liv till alla dina enheter. | ||
|[[File:Aw_hitpoints.png|Ökar enheternas hälsa]] +50% | |[[File:Aw_hitpoints.png|Ökar enheternas hälsa]] +50% | ||
[[File:Culture.png|24px]] | [[File:Culture.png|24px]] | ||
|5 dagar | |5 dagar | ||
|- | |||
|[[File:A_Evt_Easter_XXII_Ludibria_Ventis.png|100px|center]] | |||
|3x2 | |||
|A retired creation of Simia Sapiens. Whoever drinks from its waters will feel light in heart and can endure many hardships.<br>Gives a percentage of units every time you collect them from your Barracks, Training Grounds or Mercenary Camp. | |||
|[[File:Barracks_boosted.png|25px|Increase Units pick up]] +28% | |||
[[File:Culture.png|24px]] | |||
|10 days | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versionen från 30 mars 2022 kl. 04.02
Utgående Byggnader
Några evenemangspriser har stor kraft, men denna kraft varar bara under en begränsad tid. Vi kallar dessa typer av belöningar Utgående Byggnader. När boosten från denna byggnad har gått ut kan du behålla den i staden, den ger då fortfarande en liten fördel.
För att se en större bild, klicka på byggnadernas bilder.
|}