Utgående Byggnader: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Boefst (diskussion | bidrag) |
Boefst (diskussion | bidrag) |
||
Rad 148: | Rad 148: | ||
|[[File:SpectralStone.png|25px|Spöksten]] <br>efter 50 timmar. | |[[File:SpectralStone.png|25px|Spöksten]] <br>efter 50 timmar. | ||
|50 timmar | |50 timmar | ||
|- | |||
|[[File:A_Evt_May_XXII_Decorative_Flower_A1.png|100px|Röda begoniafält]] | |||
|1x1 | |||
|Röda begonior är handlarnas favoritblommor. När de blommar ökar de mängden varor som finns i grossisterbjudanden. | |||
|[[File:Trader_small.png|Förbättrade grossisterbjudanden]] +10% | |||
|60<br>dagar | |||
|- | |- | ||
|[[File:A_Evt_May_XXII_Decorative_Flower_F1.png|100px|Blåa begoniafält]] | |[[File:A_Evt_May_XXII_Decorative_Flower_F1.png|100px|Blåa begoniafält]] | ||
Rad 171: | Rad 177: | ||
|Blå amaryllis används alltid som dekorationer på fester och möten på grund av deras lugnande egenskaper. När de blommar får de här blommorna förtrollad begåvning-förtrollningar att vara längre. | |Blå amaryllis används alltid som dekorationer på fester och möten på grund av deras lugnande egenskaper. När de blommar får de här blommorna förtrollad begåvning-förtrollningar att vara längre. | ||
|[[File:Spell_neighborly_help_boost_1.png|30px|Förlänger Förtrollad begåvnings varaktighet]] +3% | |[[File:Spell_neighborly_help_boost_1.png|30px|Förlänger Förtrollad begåvnings varaktighet]] +3% | ||
|60<br>dagar | |60<br>dagar | ||
|- | |- |
Versionen från 6 maj 2023 kl. 07.07
Utgående Byggnader
Några evenemangspriser har stor kraft, men denna kraft varar bara under en begränsad tid. Vi kallar dessa typer av belöningar Utgående Byggnader. När boosten från denna byggnad har gått ut kan du behålla den i staden, den ger då fortfarande en liten fördel.
För att se en större bild, klicka på byggnadernas bilder.
Militära utgående byggnader
Bland Militära utgående byggnader hittar du den mest varierande typen av utgående byggnader, allt beror på dina omedelbara behov.
Kom ihåg: Förmånerna är tillfälliga så se till att du får ut det mesta av dem!
Alla utgående förmåner är kumulativa, vilket innebär att du kan använda flera utgående byggnader samtidigt för att få ut det mesta av deras kraft!