Vägar: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 122: | Rad 122: | ||
|style="height:100px;width:200px;"|40.000[[File:coin_small.png|Coins]] 1.500[[File:supply_small.png|Supplies]] | |style="height:100px;width:200px;"|40.000[[File:coin_small.png|Coins]] 1.500[[File:supply_small.png|Supplies]] | ||
|style="height:100px;width:200px;"|[[File:culture_icon.png|Culture]] 28 | |style="height:100px;width:200px;"|[[File:culture_icon.png|Culture]] 28 | ||
|- | |||
|Feer | |||
|style="height:100px;width:200px;"|[[File:Fairies.png]] | |||
Blomsterrad | |||
|style="height:100px;width:200px;"|En speciell sorts väg som ansluter feernas produktionsbyggnader med feportalen. | |||
|style="height:100px;width:200px;"|66.000[[File:coin_small.png|Coins]] 4.600[[File:supply_small.png|Supplies]] | |||
|style="height:100px;width:200px;"|[[File:culture_icon.png|Culture]] 35 | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versionen från 16 mars 2016 kl. 11.03
|
Vägar
Syfte
Med vägar kan du koppla dina byggnader till stadshuset. Du kommer behöva dem för att aktivera funktionaliteten på alla byggnader, utom kulturbyggnader.
Krav
Att bygga vägar kräver inte någon arbetare och vägar använder inte dina invånare. Du behöver enbart tänka på byggnadskostnaden.
Översikt vägar
Alvernas vägar