Övningsfält: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Rad 104: | Rad 104: | ||
|49 | |49 | ||
|- | |- | ||
|9[[File:Ch8.png|For this level on you will need to research the Advanced Training Grounds in the Orcstile in Chapter 8]] | |9 [[File:Ch8.png|For this level on you will need to research the Advanced Training Grounds in the Orcstile in Chapter 8]] | ||
|5x3 | |5x3 | ||
|77 | |77 | ||
Rad 140: | Rad 140: | ||
|129 | |129 | ||
|- | |- | ||
|13 [[File:Ch10.png|For this level on you will need to research the Advanced Training Grounds in | |13 [[File:Ch10.png|For this level on you will need to research the Advanced Training Grounds in Sorcerers style in Chapter 10]] | ||
|3x6 | |3x6 | ||
|134 | |134 | ||
Rad 175: | Rad 175: | ||
|168.000 | |168.000 | ||
|200 | |200 | ||
|- | |||
|17 [[File:Ch12.png|For this level on you will need to research the Advanced Training Grounds in the Elementals Style in Chapter 12]] | |||
|5x4 | |||
|234 | |||
|733 | |||
|20h 55m | |||
|3.400.000 | |||
|183.000 | |||
|230 | |||
|- | |||
|18 | |||
|5x4 | |||
|270 | |||
|843 | |||
|21h 57m | |||
|3.700.000 | |||
|198.000 | |||
|250 | |||
|- | |||
|19 | |||
|5x4 | |||
|310 | |||
|970 | |||
|22h 58m | |||
|4.000.000 | |||
|210.000 | |||
|270 | |||
|- | |||
|20 | |||
|5x4 | |||
|357 | |||
|1.115 | |||
|23h 59m | |||
|4.300.000 | |||
|230.000 | |||
|300 | |||
|} | |} | ||
Versionen från 8 februari 2018 kl. 10.50
|
Övningsfält
Krav
Övningsfältet tillåter dig träna enheter som du inte kan hitta i Baracker och Legosoldatsläger Byggnaden minskar träningstiden för nya enheter. Byggnaden delar sina köer med Baracker och Legosoldatsläger
Krav
Du kan bygga legosoldatslägret efter att du har låst upp Kerberos och sedan Dryad, Andeväsen, Orchkrigare, Orchstrateg i forskningsträdet. Den kräver en väganslutning till stadshuset, kan säljas, byggas igen och uppgraderas.
Uppgradera
Med varje uppgradering tränas dina enheter snabbare.
Översikt för övningsläger
Byggnadsnivåer
Nivå 1 | Nivå 2 | Nivå 3 | Nivå 4 | ||
---|---|---|---|---|---|
Nivå 5 | Nivå 6 | Nivå 7 | Nivå 8 | ||
Nivå 9 | Nivå 10 | Nivå 11 | Nivå 12 | ||
Nivå 13 | Nivå 14 | Nivå 15 | Nivå 16 | ||
Tryck på bilderna för att se en större bild. |